Najlepsze urządzenia do parzenia kawy przelewowej

Wybierz czajnik dla siebieDominacja ciśnieniowego ekspresu do kawy została w ostatnich latach nadwyrężona i coraz częściej stawia się na kawę przelewową. Oznacza to używanie klasycznych urządzeń do kawy, które były wcześniej nieznane w naszym kraju: Chemex Coffee Makera i Aeropressu, a także możliwość odkrycia smaku kawy zupełnie na nowo. Poniżej opiszemy poszczególne rodzaje urządzeń do przygotowywania kawy przelewowej.

Miłośnicy naprawdę wyrafinowanych smakowych wrażeń na pewno docenią zmyślne urządzenie zwane Chemex Coffee Makerem lub potocznie chemexem, którego kształt przywodzi na myśl dekanter do wina. Jest to urządzenie, którego obsługa wymaga pewnej dozy eksperckiej wiedzy i cierpliwości, jednak efekty są tego jak najbardziej warte. Ze względu na wysoki poziom zaawansowania rzadko trafia pod strzechy kawoszy-amatorów, co nie oznacza, że nie warto spróbować nauczyć się jego obsługi, by w domu parzyć kawę jak z dobrego lokalu.

Kolejnym urządzeniem, które wykorzystywane jest do parzenia kawy w alternatywny sposób jest Aeropress, który składa się z tłoka i komory z filtrem i przeznaczone jest przede wszystkim do zaparzaniu naparu zbliżonego do espresso. Pozwala uzyskać kawę o wyjątkowo wyrafinowanym smaku, jednocześnie będąc prostsze w obsłudze od chemexa. Urządzenie to ceni się również ze względu na fakt, iż daje ono alternatywnym kawoszom spore pole do eksperymentów w zakresie techniki parzenia kawy, dlatego kupując je dajemy sobie możliwość, by przez wiele lat wciąż odkrywać kawę na nowo. Jest to zdecydowanie najprzystępniejsze urządzenie do alternatywnego parzenia kawy, które można wykorzystywać w domowych warunkach.

Osoby zainteresowane parzeniem kawy tego rodzaju powinny zdecydowanie zainteresować się wysokiej jakości czajnikami do zalewania kaw przelewowych. Najlepsze do zalewania kaw przelewowych będą czajniki charakteryzujące się długą i wąską wylewką, która pozwala bariście na idealne kontrolowanie strumienia wylewanej wody, a przez to osiągnięcie bardzo precyzyjnych efektów. Najlepsze czajniki do zalewania kaw przelewowych można znaleźć na tej stronie.